تبلیغات
amar1125 - Vst و Vsti چیست ؟
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  09:35 ق.ظ

وی اس تی مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

و با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط هاست مانند پروگرام های کیوبیس ، نوئندو و غیره و یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همچنین وی اس تی های افکت ، جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد استفاده قرار می گیرند. VST اولین بار توسط شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین شرکـت های تولیدکننده سازها و افکت های مجازی بوده و از کیفیت زیاد بالایی نیز برخوردار است. در حال حاضر پروگرام هایی مانند Cubase Nuendo ، FL Studio ، Sonar نرم افزار های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها مصرف کنم؟

فروشگاه VstBase نرم افزار های موزیک سازی افکت ها و سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. گاهی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس ، سونار یا همان نرم افزار های موزیک سازی دارند. برخی دیگر هم به صورت Stand Alone بوده و لزومی به اجرا در هاست نداشته در محیط سیسـتم علت به تنهایی اجرا می شوند که جهت نوازندگی مناسب هستند . ابتدا اگر قصد رکورد ویرایش کار بر روی صدا را دارید میبایست برنامـه ی مناسب با نیاز به عنوان هاست تهیه و تولید بکنید . هاست ها با توجه به نیاز و سلیقه آهنگ ساز انتخاب می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه مصرف از این پروگرام ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تهیه و تولید یکی از هاست ها كار نمائید. با کمی گشت گذار در انجمن های موزیک ایرانی و غیر ایرانی و مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این محصولات آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو ، براحتی می توانند از سازهای مجازی استفاده نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی تنها به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها از سازهای مجازی در سیسـتم علت خود استفاده نمایند. در کل برای نواختن سازهای مجازی ، نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . همچنین این می بایست توجه داشت مصرف از وی اس تی ها نیازمند کارت صوت مناسب و میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر طبـق قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند و قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد و رابط بین کارت صدا برنامـه است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا و میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید و در نواختن سازهای مجازی بوسیله میدی کنترلر تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All مصرف نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین برخی از وی اس تی آی ها به اندازه بالایشان میزان زیاد ی از حافظه رم سیسـتم شما را اشغال خواهند کرد. جهت دستیابی به برترین حالت برای استفاده روان تر زود تر و در کل مصرف بی دردسر از Vst ها مصرف از کارت ولوم پیشرفته سیسـتم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت توصیه می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایل نصب یا اجرایی نیست. چه طور مصرف کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد و یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص پروگرام ی ویِژگزینشه باشد. محصولات ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند فقط باید آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY و با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. آموزش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است می بایست فایل ها را طبق راهنمای فارسی موجود در محصول ، در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در وقت اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

گاهی از کالاها تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند و بایستی به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی می بایست از تب نام برده شده به پوشه اصلی محصول رفته از پوشه اصلی یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی برای برخی از کالاها تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندگاهی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید به طور رایگان آنرا دریافت نمائید.
در زمان لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن ورژن کانتکت شما است . جهت رفع این مساله می بایست کانتکت فعلی را از سیـستم خود "حذف نصب" بکنید نسخه جدید را نصب نمائید. همین طور اگر فایـل آپدیت کانتکت را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیسـتم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک ورژن سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب نسخه نو یک بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک محصولات ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. توجه نمائید اگر آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود و می بایست به صورت دستی از سیسـتم ( حاوی فولدرها و رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. چنانچه به این کار آشنا نیستید حتمـا از کارشناس راهنمای ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همچنین پیام خطای زیر نیز به همین دلیل است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چگونه است ؟

آموزش نصب در نرم افزار های گوناگون

Fl Studio

در نرم افزار اف ال مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایل .dll وی اس تی بایستی در پوشه Vstplugins نرم افزار اف ال که در محل نصب پروگرام قرار دارد قرار گیرد. در نصب وی اس تی ها مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در برنامـه اف ال از آن مصرف بکنید می بایست مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های نو هستند که جهت استفاده از آنها تیک کنار آنرا می بایست روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس نوئندو پوشه زیر است که جهت راختی می توانید وی اس تی های را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید و پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن نرم افزار :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD برای معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition مصرف نمائید را انتخاب و OK بکنید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
What is distraction osteogenesis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 07:07 ق.ظ
Nice post. I was checking constantly this blog and I'm impressed!
Very useful information specially the last part :
) I care for such info much. I was seeking this certain information for a long time.
Thank you and best of luck.
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 09:22 ب.ظ
These are actually impressive ideas in about blogging.
You have touched some fastidious factors here.
Any way keep up wrinting.
therapeuticchar82.hazblog.com
سه شنبه 6 تیر 1396 09:10 ب.ظ
What's up friends, nice article and fastidious urging commented here, I
am genuinely enjoying by these.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر