تبلیغات
amar1125 - Vst و Vsti چیست ؟
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  09:35 ق.ظ

وی اس تی ، مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

و با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط هاست مانند پروگرام های کیوبیس ، نوئندو غیره و یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همچنین وی اس تی های افکت جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد مصرف قرار می گیرند. VST اولین بار بوسیله شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین کمپانی های تولیدکننده سازها افکت های مجازی بوده و از کیفیت بسیار زیاد بالایی نیز برخوردار است. در حال حاضر نرم افزار هایی مانند Cubase Nuendo FL Studio Sonar برنامـه های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها مصرف کنم؟

فروشگاه VstBase برنامـه های موزیک سازی ، افکت ها سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. گاهی Vst ها و سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس سونار یا همان پروگرام های موزیک سازی دارند. برخی دیگر به صورت Stand Alone بوده لزومی به اجرا در هاست نداشته و در محیط سیستم علت به تنهایی اجرا می شوند که برای نوازندگی مناسب هستند . ابتدا اگر قصد رکورد ویرایش کار بر روی صدا را دارید میبایست پروگرام ی مناسب با نیاز به عنوان هاست تولید و ساخت بکنید . هاست ها با توجه به نیاز سلیقه آهنگ ساز گزینش می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه استفاده از این نرم افزار ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تولید و ساخت یکی از هاست ها كار نمائید. با کمی گشت و گذار در انجمن های آهنگ ایرانی و غیر ایرانی و مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این محصولات آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی مصرف نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی فقط به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها ، از سازهای مجازی در سیـستم علت خود استفاده نمایند. در کل جهت نواختن سازهای مجازی نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . به اضافه این باید توجه داشت ، استفاده از وی اس تی ها نیازمند کارت صوت مناسب و میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر طبـق قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند و قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد رابط بین کارت صدا پروگرام است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا و میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش یک پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید و در زمان نواختن سازهای مجازی بوسیله میدی کنترلر تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All مصرف نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین گاهی از وی اس تی آی ها به اندازه بالایشان میزان بسیاری از حافظه رم سیسـتم شما را اشغال خواهند کرد. برای دستیابی به با کیفیت ترین حالت جهت استفاده روان تر ، سریع تر در کل استفاده بی دردسر از Vst ها مصرف از کارت صوت پیشرفته سیسـتم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت توصیه می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایل نصب یا اجرایی نیست. چه طور استفاده کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد و یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص پروگرام ی ویِژگزینشه باشد. کالاها ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند تنها می بایست آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. روش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است ، بایستی فایل ها را طبق آموزش فارسی موجود در محصول در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در زمان اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

گاهی از محصولات تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند باید به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی می بایست از تب نام برده شده به پوشه اصلی محصول رفته از پوشه اصلی یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی برای گاهی از محصولات تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندبرخی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید به طور رایگان آنرا دریافت نمائید.
در زمان لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت و راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن ورژن کانتکت شما است . برای رفع این مساله باید کانتکت فعلی را از سیـستم خود "حذف نصب" بکنید ورژن نو را نصب نمائید. همین طور چنانچه فایـل آپدیت کانتکت را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیـستم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک ورژن سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن نو یک بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک کالاها ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. توجه نمائید چنانچه آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود و بایستی به صورت دستی از سیستم ( حاوی فولدرها و رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. اگر به این کار آشنا نیستید به احتمال زیاد از کارشناس روش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همچنین پیام خطای زیر به همین است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چطور است ؟

آموزش نصب در برنامـه های گوناگون

Fl Studio

در نرم افزار اف ال مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایل .dll وی اس تی می بایست در پوشه Vstplugins پروگرام اف ال که در محل نصب پروگرام قرار دارد قرار گیرد. در زمان نصب وی اس تی ها ، مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در پروگرام اف ال از آن مصرف بکنید می بایست مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های جدید هستند که برای مصرف از آنها تیک کنار آنرا باید روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس و نوئندو پوشه زیر است که برای راختی می توانید وی اس تی های خود را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با تذکر به 32 بیت یا 64 بودن نرم افزار :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD جهت معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition مصرف نمائید را گزینش OK بکنید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سوالات آزمون آیین نامه
سه شنبه 10 بهمن 1396 06:12 ب.ظ
خیلی عالی و ممنون
طراحی سایت مشهد
شنبه 9 دی 1396 03:05 ق.ظ
اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود
Foot Pain
شنبه 14 مرداد 1396 11:00 ب.ظ
Howdy just wanted to give you a quick heads up. The text in your
article seem to be running off the screen in Opera. I'm not sure if this is a formatting issue or
something to do with internet browser compatibility but I thought I'd post to let you know.
The layout look great though! Hope you get the problem
resolved soon. Thanks
http://mitchell5clayton84.jimdo.com/
جمعه 13 مرداد 1396 10:11 ب.ظ
If you want to improve your knowledge just keep visiting this site and be updated with the newest information posted here.
johnnie9valencia.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 11:53 ب.ظ
Hi I am so delighted I found your website, I really found you by mistake, while I was browsing on Google for something else,
Anyways I am here now and would just like to say cheers for a
incredible post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't have time to go through it all at
the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time
I will be back to read a great deal more, Please do keep up the fantastic work.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 05:05 ق.ظ
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and
sources back to your website? My blog is in the very same niche as yours and my visitors would certainly benefit
from some of the information you present here. Please let me know if this alright with you.
Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر