تبلیغات
amar1125 - آرمین ۲afm کدام خوانندگان را دوست دارد؟

اولین مصاحبه رسمی با آرمین ۲afm

دانلود موزیک ویدیو جدید

بعد از یکی دو روز ارتباط گرفت و پرسید: «من چنانچه مصاحبه کنم، ً شما می‌توانید چاپش بکنید ؟» بعد از آن مکالمه باز وقت خواست. با چند نفری مشورت کرد بالاخره جواب نهایی را داد. به دفترمان آمد، گرم صمیمی حرف زد. اما نگران بود. ابتدای مصاحبه با هر سر و صدایی که بیرون از فضای دفتر به گوش می‌رسید، نگران‌تر می‌شد. اما هر چه گذشت، آرام‌تر شد. از میانه مصاحبه دیگر آنقدر ریلکس شد که سیب سرخ پوست نماید و خورد.آرمان زارعی متولد ۶۵ است. تمام زندگی‌اش را به پای موسیقی گذاشته ولی کسی او را به نام واقعی‌اش نمی‌شناسد. ۲AFM هم اکنون دیگر یکی از ستاره‌های سرشناس موسیقی زیرزمینی ایران است. چهره‌ای که اکنون دیگر می‌خواهد از زیرزمین بیرون بیاید به صورت رسمی و با مجوز کارهایش را منتشر نماید . این اولین گفت‌وگوی مطبوعانی آرمین است.

* آرمین زارعی، بچه شرق تهران؛ وبلاگ‌ها در مورد تو اینطوری نوشته‌اند. تکذیب که نمی‌کنی؟

(می‌خندد) گاهی از اطلاعات‌ درست است اما تنها یک‌سری. متولد قلب تهران هستم‌.

* چند سال است که به صورت جدی خوانندگی می‌کنی؟

به‌طور جدی بر‌می‌گردد به ۱۰ سال پیش؛ دوره‌ای که در دبیرستان درس می‌خواندم‌.

* چه شد که اصلاً گفتی دور هم جمع شویم و بخوانیم‌؟

آن زمان با ۴ تا از دوست ها دبیرستانم در استودیو خانگی کار می‌کردیم، اما تمام چیزش خانگی بود!

* در چه میزانی تجهیزات داشتید؟

معمولی بود، ممکن است هم به نوعی زیر‌خط فقر‌، در خانه کار می‌کردیم دور جمع می‌شدیم و می‌نوشتیم می‌خواندیم‌؛ چه روزهایی بود!

* یعنی با این امکانات زیر خط فقر، موسیقی سازی هم می‌کردید؟

نه‌زیاد. آن‌روزها ما فقط کارهای خارجی را برمی‌داشتیم روی آن ترانه‌های ایرانی می‌نوشتیم و می‌خواندیم. روی همان بیت‌ها و موزیک ‌هایی که می‌شنیدم را می‌خواندیم‌، نه چیزی بیشتر و نه کمتر، حرفه‌ای کار نمی‌کردیم‌.

* با «رضایا» در همان دوره‌ آشنا شدی؟

بعد از دوره خانگی خواندن، گفتیم برویم استودیو کار ضبط کنیم. پیش از آن من رضا یکدیگر را در خزر‌شهر دیده بودیم. بعد نیز به صورت کاملاً اتفاقی همدیگر را‌ در یک‌ استودیو دیدیم‌. همه‌چیز برایمان جنبه سرگرمی داشت‌. در آن سال‌ها‌ فکر بسیار چیز‌ها را نمی‌کردیم‌. اینکه بخواهیم تیم شویم بخوانیم یا اصلاً شبیه چه کسی بخوانیم. تنها بسیار شر ‌و ‌شور بودیم هیجان و خوانندگی را رفیق داشتیم.‌ رضایا موسیقی «ناز‌گل» را برایم گذاشت گفت بیا روی این موسیقی بخوان‌، موسیقی را شنیدم و رفیق داشتم گفتم می‌خوانم‌.

* تمام رپ‌خوان‌‌ها همین را می‌گویند :«همدیگر را اتفاقی در خزرشهر دیدیم شروع به کار با کردیم». چرا اینقدر رپ‌خوان‌ها، همدیگر را در خزرشهر می‌بینند؟!

نه، آن روزها فقط یک استودیو بود که تمام رپ‌خوان‌ها آنجا می‌رفتند کار می‌ساختند‌. اصلاً مگر چند رپ‌خوان داشتیم‌؟ به اندازه انگشت‌های دست نمی‌شدند‌. استودیویی در محله یوسف‌آباد تهران بود که بیشتر افرادی که می‌خواستند کاری ضبط کنند، به آنجا می‌رفتند. ما همدیگر را آنجا دیدیم‌.

* آن موسیقی باعث شد نام تو سرزبان‌ها بیفتد.

دقیقاً هر دو نفر ما از زمانی نام‌مان سر زبان‌ها افتاد که با هم کار کردیم‌. همکاری ما ادامه داشت تا‌ به جایی رسیدیم که کارمان به حاشیه کشیده شد؛ رضا گفت که می‌خواهم بروم، بیا برویم از ایران‌، من گفتم نمی‌روم‌، رفیق نداشتم از ایران بروم؛ همین شد که از جدا شدیم.

* آن روزها هنوز به‌ ۲AFM شهرت پیدا نکرده بودی؟

ببینید ۲AFM مخفف چهار اسم از دوست ها دبیرستانی من بود که سال‌ها پیش با کار می‌کردیم.

* بعد از جدایی از آن جمع ۴‌نفره دبیرستانی برای چه نامت را تغییر ندادی؟ ‌از دوره دبیرستان کلی قدیم دیگر هیچ‌کدام از آن۴‌‌‌ نفر کنارت نیستند‌.

اسمم را عوض کنم چه بگذارم؟

* آرمین زارعی‌.

زارعی را رفیق نداشتم؛ هنری نبود. بعد از موزیک «نازگل» که با رضایا خواندیم تمام من را با این نام می‌شناختند؛ تغییر نام برایم سخت بود.

* اصلا این چه فضایی‌ است که تمام رپ‌خوان‌ها پسوند عجیب‌و‌غریب دارند؟ سروش هیچکس، شاهین فلاکت، تو هم که آرمین ۲AFM .

در مورد بقیه خودشان باید نظر بدهند. اما در مورد خودم می‌گویم. ممکن است ۷ نفر به نام آرمین وارد کار خوانندگی رپ شوند. من رفیق دارم زمانی که می‌گویند آرمین منظورشان من هستم‌ تمام بدانند حرف چه کسی است. به همین خاطر ترجیح دآدم آرمین۲AFM بمانم.

* آن سال‌هایی که تو رپ‌خوانی را شروع کردی، کسی‌ برای رپ فارسی آینده‌ای نمی‌دید. چه شد که سراغ خوانندگی پاپ نرفتی؟

همه‌چیز در یک دوره اتفاق افتاد. من به شدت رپ خارجی گوش می‌دآدم و طرفدار این سبک بودم‌.

* «امینم» گوش می‌دادی؟

دقیقاً. آن‌موقع ما یک قشر خاصی بودیم که این کار را رفیق داشتیم. به ما می‌گفتند این چه سبکی است وسط‌ آهنگ دکلمه می‌کنید‌؟ این چه‌جور خواندن است؟ اصلاً کار ما را آهنگ حساب نمی‌کردند، اما این روزها همه‌جا شما رپ می‌شنوید، حتی می‌توانم بگویم رکورد پاپی‌ها را زده‌ا‌یم‌.
اولین مصاحبه رسمی با آرمین 2afm خواننده زیر زمینی

* یاس تتلو و سروش هم در همان دوره تو کار می‌کردند؟

ما تقریباً با هم شروع کردیم. من «حسین تُهی» از دبیرستان تا دانشگاه هم‌کلاس بودیم‌. حسین شلوار بَگی می‌پوشید رپ گوش می‌داد، شبیه من بود؛ اخلاقیاتش را می‌گویم. بالاخره سر چیز با تفاهم داشتیم آن موسیقی بود.

* چه مدرسه‌ای بوده مدرسه شما! آنجا تمام رپ‌خوان بودید؟ تو که بودی، حسین تهی بوده، آن ۳ تا رفیق دبیرستانی تو هم بوده‌اند. دوست ها ت به نام A F و M.

مدرسه جالبی بود، همه هم بچه زرنگ بودند، به خصوص حسین تهی‌ که یکی از شاگردان ممتاز کلاس بود روی دستش کسی پیدا نمی‌شد.

* با «حسین تهی» دانشگاه رفتید؟ چه شد که دانشگاه را رها کردید‌؟

آن روزها چهره ما خیلی شناخته‌شده نبود، اما تا دل‌تان بخواهد، ولوم ما لو رفته بود. آنقدر بزرگ نشده بودیم که بخواهیم سیاست‌مدارانه برخورد کنیم ‌و بدانیم چه راهی و رفتاری ‌درست است چه چیزی غلط. به همین‌خاطر زمانی که فهمیدند رپ‌خوان هستیم، محترمانه از ما خواستند که از دانشگاه برویم.

* چه شد که اینقدر فضای کارهایت عاشقـانه شد؟ حتی«امینم» هم که خواننده محبوب توست، ترانه‌هایش دوستانه نیست. رپ، بیشتر ریشه‌های اجتماعی دارد.

به‌هر‌حال سبک او این است‌.

* تو برای چه در کنار ترانه‌های صمیمیت ، سراغ کارهای اجتماعی نمی‌روی؟ الان چند سال است که تنها صمیمیت می‌خوانی و از خیانت می‌گویی‌؟

من از سال ۸۸، فقط ۱۰ آهنگ بیرون داده‌ام. کار‌هایی که رپ‌خوان‌های دیگر بیرون دادند را بشمارید ببینید چندتا بوده.

* اما باز اجتماعی نخواندی؟

اگر من کار اجتماعی بیرون بدهم و مردم نپسندند چه؟

* یاس هم اجتماعی می‌خواند و هم عشقی . طرفدارانش دوستش دارند هر ‌بار که کار نو ی رو می‌کند، طرفداران سمتش می‌آیند.

قبول دارم، ولی سبک او این است. من نیز سبک خودم را در ترانه آهنگ دارم‌. موسیقی ‌هایم بیشتر R&B هستند و فضای دوستانه دارند. رفیق ندارم شبیه کسی دیگری کار کنم.

* تا نیز اکنون برخوردی از طرف سازمان‌های امنیتی با شما شده است؟

نه‌خیر، هیچ‌وقت برخوردی از سازمانی با من نشده است‌.

* یعنی اصلاً اهل مهمانی‌های مجلل نیستی؟

من اصلاً مهمانی نمی‌روم که بخواهد برخوردی با من شود. یک جمع محدودی از دوست ها م اطرافم هستند که با همان‌ها رفت‌و‌آمد دارم.

* کنسرت‌های زیر‌زمینی که می‌گذارید، مشکل‌ساز نمی‌شود‌؟

من خودم دیگر تهِ زیرزمین هستم، اما چرا از این کنسرت‌هایی که شما می‌گویید خـبر ندارم؟ کدام کنسرت؟ مگر شوخی است که کنسرت بگذاری و هیچ‌کس هم هیچ‌چیز نگوید؟ آن هم در حالی که اگر بخواهی برای دختر کوچکت تولد بگیری، همسایه‌های سر ته کوچه با‌خبر می‌شوند! بالاخره کسی هست که زنگ بزند و از ولوم موسیقی «تولدت مبارک» شکایت نماید .

* یعنی می‌خواهی بگویی تا هم اکنون در هیچ جمعی اجرا نکرده ‌ای؟

من ممکن است در محیط محدود دوست ها م خوانده باشم، ولی کنسرت برای ۲۰ نفر اجرا نکرده ‌ام. اصلاً نه نیاز مالی به این قضیه دارم نه نیاز به شهرت.

* در‌آمدت از کجاست؟ موزیک سازی می‌کنی؟ برای دیگران ترانه می‌گویی؟

کاری جدا از هنر برای خودم دارم‌. نه موسیقی سازی‌، نه ترانه‌سرایی نه هیچ چیز دیگر که به رپ خوانندگی مربوط باشد. برای خودم در فضای دیگری پول در می‌آورم.

* پس پشتت به جایی گرم است که فکر پول در‌آوردن نیستی؟

شما برای چه فکر می‌کنید من خوب پول در می‌آورم؟ خانواده‌ام حامی من هستند . همین و بس. خانواده‌ام گفتند دنبال هر چیزی که رفیق داری برو فقط موفق باش‌.

* کسی شبیه تو، خرج‌های بیشتری دارد از این که بخواهد با پشتیبانی خانواده زندگی نماید .

چرا فکر می‌کنید من با شما تفاوت دارم و از مریخ آمده‌ام؟

* تو بهترین ساعت را می‌بندی‌، بهترین برند را می‌پوشی، بهترین ماشین را سوار‌ می‌شوی. طرفداران تو این را‌ از تو می‌خواهند. به‌هر‌حال سبک زندگی‌ات حتی با ما روزنامه‌نگارها تفاوت دارد، چه برسد به اینکه‌ پسر معمولی خانواده باشی.

قبول دارم، ولی باور بکنید این مسائل را می‌شود بسیار آسان حل کرد. من ۳ ساعت است دارم با شما مصاحبه می‌کنم می‌گویم دلم می‌خواهد مجوز بگیرم، چه کسی از پول بدش می‌آید؟ اما نمی‌شود من که تا کنون ۱۰ کار در شبکه‌های آن‌ور آبی داشته‌ام، بیایم و به راحتی فکر مجوز به سرم بزند. باید راه را طی کرد، اما از مسیرش‌. بگذارید همه‌چیز را برایتان شفاف کنم؛ من چنانچه می‌خواستم به خاطر پول مجوز بگیرم، می‌رفتم بازیگر می‌شدم‌ زمانی که فیلم زیبا نامه مجوز گرفته و همه‌چیز جلو رفته بود، می‌رفتم گیم می‌کردم، نه اینکه به خودم زحمت‌ بدهم‌.

* شبیه افرادی هستی که می‌گویند سربازی نمی‌روم تا اینکه بالاخره معافم کنند.

نه‌، من به هیچ‌وجه رفیق ندارم بی‌قید‌و‌بند زندگی‌ام جلو برود.

* آن فروشگاه پوشاک که در مجتمع تجاری نارون به نام تو کار می‌کند، برای تو است؟

بابا شما که همه‌چیز را می‌دانید! بله، آن کاری هم که گفتم از آن پول در می‌آورم، همین پوشاک است.

* پس وضع‌تان بد نیست؟

صادقانه می‌گویم فرد دیگری سرمایه‌گذاری کرده من به او یاری می‌کنم.

* یکی از همکاران رپ‌خوان تو به خاطر مجوز برای مدتی هیچ موسیقی ی نخواند و بعد توانست مجوز بگیرد. تو نمی‌خواهی مجوز بگیری؟

دقیقاً می‌دانم منظورتان کیست. ولی اولاً او رپ‌خوان نبود، بعد هم بعد از اینکه مجوز گرفت، کلیپ‌اش در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد بعد هم مجوز‌ش دچار مساله شد. بیشتر افرادی که در حال حاضر هم کار با مجوز راهی بازار می‌کنند، کلیپ‌شان از آن‌ور آب پخش می‌شود. مگر غیر از این است‌؟ چنانچه من مجوز بگیرم و بعد به راحتی کلیپ پخش کنم، درست نیست.

* کلیپ خواننده‌های مجاز اول در اینترنت پخش بعد، از فضای مجازی دانلود می‌شود از طرف شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود. این مسئله چه ارتباطی با خواننده بخت‌برگشته دارد؟

چگونه می‌شود که کلیپ با کیفیت بالا‌ی صدا تصویر را از اینترنت دانلود کنند تا از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود. اصلاً کجای اینترنت این فیلـم های باکیفیت آپلود می‌شود؟ بگویند ما هم بتوانیم دانلود کنیم.

* در یکی از کلیپ‌هایت بود که موهایت را از ته زدی و در کل قیافه‌ات را عوض کردی. برخی از طرفدارانت از آنجا بود که به تو علاقه‌مند شدند.

آن روزها را خوب به یاد دارم. من ۲ سال کار نکرده بودم و می‌ترسیدم‌. ۲ سال در انزوا بودم‌، ۲ سال تنهایی. بعد از ۲ سال آمدم‌، گفتم خدایا کارم می‌گیرد یا نمی‌گیرد. خواستم همه‌چیز عوض شده باشد. اندام‌، مو و حتی ‌هایم را عوض کردم.

* همان ۲ سال بود که از ایران رفتی؟

من هیچ‌زمان از ایران نرفتم‌.

* اما آن ‌روزها کلیپ‌هایت با آرم مجموعه آونگ منتشر می‌شد. شرکت آونگ که در ایران کار نمی‌کند.

من با آن شرکت کار می‌کردم، ولی تمام کلیپ‌هایم حتی در ایران فیلم جالب برداری شده هیچ‌زمان به خاطر کلیپ هم ایران را ترک نکردم. قبلاً کار از طریق این کمپانی پخش می‌شد، ولی الان واقعا ً بیشتر کارهای من از طریق اینترنت پخش می‌شود.

* چه شد که آن ۲ سال چیزی نخواندی؟ بعد از اتفاقات سال ۸۸ می‌ترسیدی؟

بی‌تجربه بودم، می‌ترسیدم، می‌گفتم زندانی می‌شوم‌، رفتار‌های بدی با من خواهد شد. اما «امیر تتلو» با من حرف زد، گفت در ایران هیچ‌زمان با تو رفتاری غیر‌قانونی نمی‌کنند. کلی کمک‌ام کرد و نظرم را نسبت به حال‌و‌هوای آن روزها تغییر داد. بعد شجاعت پیدا کردم موسیقی جدید م را منتشر کردم.‌ دیدم اصلاً خبری از‌ آن رفتارهایی که فکر می‌کردم، نیست. فکر می‌کردم الان کار از من پخش شود، می‌روم کلانتری و کتک می‌خورم، اما باور بکنید این شایعه‌ها درست نیست. هیچ‌ بیرون از چار‌چوب قانون با ما برخورد نکردند.‌

* این روزها گویا شبکه‌های ماهواره‌ایِ پخش موسیقی با شما خواننده‌های زیر‌زمینی داخل ایران مساله دارند؟

بچه‌هایی که در ایران کار می‌کنند، نمی‌توانند پول در ‌بیاورند، کنسرت ندارند. آلبوم‌شان هم‌ فروخته نمی‌شود و فقط دانلود دارد‌. تجهیزات ندارند همه‌چیز در میزان معمولی و حتی محدود است. اما همین بچه‌ها می‌آیند و بهتر از افرادی کار می‌کنند که سال‌ها است آن‌ور آب می باشند و کلی تجربه دارند. خواننده‌های لس‌آنجلسی تا دل‌تان بخواهد از کنسرت‌ها پول در می‌آورند‌. این خواننده‌ها چشم دیدن بچه‌های داخل ایران را ندارند. نمی‌توانند ببینند که بچه‌های زیرزمینی داخل ایران با امکانات محدود‌تر از آنها پیشی گرفته‌اند. خب این منطقی نیست که شبکه‌هایی که از این افراد پولی به جیب می‌زنند طرفداری آنها را بکنند؟

* کسی از این خواننده‌های لس‌آنجلسی زیرآب شما‌ را در این شبکه‌ها زده که کلیپ‌ات کمتر پخش می‌شود؟ جوری حرف می‌زنی که انگار این اتفاقات برای خودت افتاده است.

نه، اصلاً کسی زیرآب من را نزده. منظورم این است که این شبکه‌ها تنها از افرادی طرفداری می‌کنند که برایشان سود‌دهی داشته باشد‌. من در ایران ماندم، در دل مردم. از همه‌چیز دارم‌، مشکلات ‌شان را می‌دانم این می‌شود که مردم ترانه‌هایم را بیشتر درک می‌کنند.

* زندگی‌ات این روزها چطور می‌گذرد؟

ممکن است باور نکنید، اما فقط خانه‌، باشگاه و موسیقی .

* فقط زندگی می‌کنی یا با خانواده‌؟

با خانواده‌، مدتی رفیق داشتم فقط زندگی کنم. مدتی هم امتحان کردم. ولی من آدم ی نیستم که بدون خانواده زندگی کنم. زمانی که تنها زندگی می‌کنی، راه‌های خطا برایت بیشتر باز می‌شود. من رفیق داشتم کنار خانواده‌ام باشم پشتیبانی ‌شان را ببینم. رفیق دارم اگر غلط کردم‌، خانواده‌ام‌ جلویم را بگیرند. رفیق دارم همواره پشتم به خانواده‌ام گرم باشد‌.

* از اعضای خانواده‌ات هم برای ترانه‌هایت الهام می‌گیری؟

من از تمام افرادی که می‌بینم، برای ترانه‌هایم سوژه می‌گیرم. حتی زمانی که فقط در ماشین دارم رانندگی می‌کنم مثلاً موسیقی آرام تک‌نوازی پیانو گوش می‌دهم.

* تمام ترانه‌هایت برای خودت است‌؟

ترانه‌ها، ملودی موسیقی سازی برای خودم است. تنها تنظیم موسیقی ‌ها را یکی از دوست ها م انجام می‌دهد.

* چرا تا نیز اکنون برای خواننده دیگری موسیقی نساخته‌ای؟

بیشتر کارهای خودم را جلو می‌برم. ترانه نمی‌فروشم، برای انتشار موسیقی دوصدائه با کسی پول نمی‌گیرم، اسپانسر ندارم. چند ‌سال پیش پدرم گفت در خوانندگی راهت را برو‌ و فقط روی پای خودت بایست. چه باور بکنید چه نه، من تا اکنون روی پای خودم بوده‌ام.

* مشکلی نداری که غیرمجاز کار می‌کنی؟

به هر حال موزیک زیر‌زمینی همه‌اش دردسر است.

* تا هم اکنون فکر نکرده ‌ای که بخواهی مجاز کار کنی؟

من چیزی که خوانده‌ام، مجاز بوده است.‌ نه به کسی توهین کرده ‌ام، نه کار خلاف شرعی انجام داده‌ام. همواره خط‌قرطعم ا را رعایت کرده ‌ام، چون می‌خواهم در ایران زندگی کنم.

* اما برخی از خط‌قرطعم ا را هم رعایت نکرده ‌ای؟

مثلاً کدام؟
اولین مصاحبه رسمی با آرمین 2afm خواننده زیر زمینی

* با خواننده دختر ترانه خوانده‌ای.

تصمیم گرفته‌ام دیگر این کار را هم نکنم.

* قبول داری که در بعضی از ترانه‌هایت کلمه‌های مشکل‌دار مصرف کرده ‌ای؟

مشکل‌دار که نه. اما چنانچه بخواهم کار مجاز بکنم، باید آنها را عوض کنم. اصلاً این را بگویم که در دو سه تا کار آخرم این کلمه‌ها کمتر شده‌اند.

* انگار به دنبال گرفتن مجوز هستی؟

چرا نباشم؟ من پسر ایران هستم و رفیق دارم با مجوز در ایران کار کنم. رفیق دارم مجاز باشم و به راحتی برای مردم کار کنم.

* می‌دانی تمام کلیپ‌هایی که در چند سال قدیم ساخته‌ای، مساله داشته و به خاطر آنها ممکن است به تو مجوز ندهند؟

آره.

* می‌دانی که دختر در کلیپ‌هایت غیر‌مجاز بوده؟

بله می‌دانم. اما دیگر تصمیم گرفته‌ام که از این کارها نکنم.

* نمی‌ترسی که مردم به عنوان یک خواننده مجاز این‌قدر دوستت نداشته باشند؟

این اقطعا ل وجود دارد. گاهی از خواننده‌های زیرزمینی بوده‌اند که بعد از گرفتن مجوز دیگر محبوبیت سابق را نداشته‌اند. بدون رو‌درباید بگویم افرادی که این روزها دارند با مجوز بهتر پول در می‌آورند کنسرت می‌گذارند، زمانی به اوج مشهور یت خود رسیدند که در زیر‌زمین کار کردند‌. من به این فکر کرده ‌ام که چطور می‌توانم بعد از گرفتن مجوز کار کنم.

* حاضری کاری که «امیر تتلو» کرد را بکنی «تعهدنامه» بنویسی؟

بله. چنانچه لازم باشد، نامه هم می‌نویسم عذرخواهی می‌کنم. خطاب به مردم نامه می‌نویسم و از آنها معذرت می‌خواهم.

* مدل موهای ت نیز که شبیه بچه‌مثبت‌هاست. انگار ً باید منتظر یک آرمین نو باشیم.

نه این برای کلیپ نو م است.

* در این یکی ‌کلیپ که دختری نیست.

نه خیال‌تان ر‌احت باشد. می‌خواهم مجوز بگیرم. ممکن است باور نکنید چند ‌ پیش برندی خواست از عکـس من استفاده نماید تا در تهران ۴۰ تا بیلبورد تبلیغاتی بزنند. به آنها مجوز این کار را ندادند. شما ببینید عکـس من مجوز منتشر‌ شدن ندارد‌، اجازه درس خواندن نداشتم. دیگر از اینروش کار خسته شده‌ام. دلم می‌خواهد کنسرت بگذارم و هوادارانم را ببینم و برایشان بخوانم.

* ممکن است به تو ایراد بگیرند که رپ‌خوان هستی برای همین به تو مجوز ندهند. حاضری برای مجوز سبک خواندنت را عوض کنی؟

بله. سبک خواندن با کمی اصلاح از فضای رپ خارج می‌شود. امتحان کرده ‌ام خیالم آسان است.

* تا اکنون پیش آمده که جیبت خالی شود؟

جهت چه نشود؟ من هم مانند همه، بارها شده جیب‌ام خالی بوده. هیچ‌وقت یآدم نمی‌رود روز از رسالت تا یوسف‌آباد پیاده رفتم تا به استودیو برسم. نمی‌خواستم پول تاکسی بدهم‌ که نکند پول استودیو کم بیاید. ولی همان روزها می‌گفتند آرمین پولدار است. می‌گفتند پدرش مایه‌دار است که توانسته خواننده شود. من ۱۰ سال است که خرج می‌کنم می‌خوانم و ۴ سال‌ است که دارم جواب می‌گیرم. من بارها توصیه داشتم که با قیمت بالا با خواننده‌ای ناشناس فیت بزنم، اما قبول نکردم. با خودم گفتم ممکن است بعدها این آهنگ کارنامه‌ام را خراب نماید .

* یعنی خودت ماشین نداری؟

نه‌، من از رانندگی می‌ترسم‌. تصادف شدیدی داشتم که از آن روز به بعد دیگر به هیچ‌وجه رفیق ندارم رانندگی کنم.

* در آن تصادف خودت پشت فرمان بودی‌؟

نه، جذاب است که روی صندلی‌های عقب نشسته بودم‌. رفیق صمیمی‌ام در همین تصادف نخاع‌اش آسیب دیده و من کلاً از رانندگی ترسیده‌ام.

* اما در سایت‌های هواداری نوشته بودند که راننده برادرت بود! صورتش به تو شباهت بسیاری داشت.

نه آیدین رفیق صمیمی من است. مثل برادرم می‌ماند. من از رانندگی خاطرات خوب ی ندارم. یک بار هم در لواسان چپ کردم، چند جای بدنم شکست مجبور شدند در بدنم پلاتین بگذارند.

* این زخم روی پیشانی هم برای تصادف‌ات است؟

بله. کلا آنقدر خاطرات بد از رانندگی دارم که خودم دیگر رانندگی نمی‌کنم.

* نسبت به رپ‌خوان‌های دیگر، کمتر خبرسازی می‌کنی. خاصی دارد؟

دقیقاً. همین است که می‌گویم، دلیل خاصی ندارد. هر چقدر کم‌حاشیه‌تر باشم کمتر به چشـم بیایم، برایم خوبتر است.

* کلاً در اینترنت چراغ خاموش هستی. تمام اطلاعاتی که از تو در سایت‌های هواداری هم وجود دارد، این است که ماشین ت تویوتا کمری است و رنگ سبز لجنی را رفیق داری.

زندگی آرام را رفیق دارم. من تصادف کردم و تا اتاق عمل رفتم، اما به هیچکس نگفتم. نمی‌دانم از کجا درز پیدا کرد که من تصادف کرده ‌ام. به هر‌حال خودم در شبکه‌های اجتماعی آنقدر فعال نیستم‌. اما این را هم بگویم که نه کمری دارم نه رنگ سبز لجنی را رفیق دارم.

* اهل فوتبال هستی‌؟

هر چند امیرحسین فشنگچی و چند فوتبالیست دیگر از دوست ها م هستند ، اما اهل فوتبال نیستم‌. من نه پرسپولیسی هستم نه استقلالی‌. فوتبال را نیز در میزان بازی‌های استقلال – پرسپولیس یا رئال – بارسا می‌بینم خودم طرفدار بارسا هستم.

* ولی یک بار در استادیوم دیده شدی؟

یک بار به دعوت فشنگچی سر بازی پرسپولیس – سپاهان آمدم. در آن گیم مأموران گفتند چرا آمده‌ای؟ گفتم از طرف امیرحسین فشنگچی دعوت شده‌ام. ولی محترمانه به من گفتند که بهتر است بازی را از تلویزیون نگاه کنی روی سکوها نروی.

* یعنی به خانه برگشتی؟

نه. همانجا در استادیوم اتاقی بود که من را به آنجا بردند و گیم را از مانیتور دیدم.

* با سینما میانه‌ات چطور است‌؟

بد نیست‌.

* چرا کلیشه‌ای جواب می‌دهی؟

برای اینکه من تا‌کنون با نشریه‌های رسمی مصاحبه نداشته‌ام. نمی‌دانم چه باید بگویم‌، ممکن است هنرش را هم ندارم‌. خیلی اهل حرف‌زدن هم نیستم.

* کار خواننده‌های مجاز پاپ را رفیق داری؟

گاهی از خواننده های پاپ دوست ها م هستند که کارهایشان را گوش می‌دهم.

* مثلاً چه افرادی ؟

مرتضی پاشایی. یک‌ بار هم به کنسرتش رفتم که لطف کرد و من را معرفی کرد و مردم شرمنده‌ام کردند.

* چه خواننده‌های دیگری را رفیق داری؟

اگر حرف نمی‌زنم، بدون رو‌درباید به خاطر این است که من در کل آدم محتاطی هستم.

* مصاحبه تمام شد. ظاهراً اول مصاحبه بسیار نگران بودی.

واقعیتش را بخواهید آره. نگران بودم. (می‌خندد)


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
Can you lose weight by doing yoga?
یکشنبه 12 شهریور 1396 09:34 ق.ظ
Great info. Lucky me I ran across your website by accident (stumbleupon).
I have saved it for later!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر