تبلیغات
amar1125 - معرفی صفحات وب ASP.Net، شروع کار
سه شنبه 24 فروردین 1395  07:46 ب.ظ

این روش ی و پروگرام به شما یک نظر کلی درباره صفحات وب ASP.Net (ورژن 2 یا بالاتر) و ترکیب Razor ارائه می دهد، چارچوب کم ارزش تر برای ایجاد وب سایت های پویا. این آموزش همچنین WebMatrix را معرفی می نماید که یک وسائل جهت ایجاد صفحات سایت ها است .

clicksite.ir

آموزش asp.net,آموزش asp.net mvc,آموزش asp.net با c#,clicksite.ir

سطح: جدید برای صفحات وب ASP.Net

مهارت های پذیرفته شده: HTML CSS پایه

آنچه شما در اولین آموزش از مجموعه فراخواهید گرفت:

فن آوری صفحات وب ASP.Net چیست برای چه کاری است .

WebMatrix چیست.

پروگرام ها را چگونه نصب کنیم.

چگونه با مصرف از WebMatrix وب وبسایت ایجاد کنیم.

معین ه ها و فن آوری های مورد بحث:

Microsoft Web Platform Installer.

WebMatrix.

.cshtml pages

این آموزش را Mike Pope نوشته و آن را FitzMacken برای Microsoft WebMatrix 3 آپدیت کرده است.

ورژن های برنامـه ی مصرف شده در این آموزش

آنچه شما بایستی بدانید :

فرض می کنیم که شما با موارد زیر آشنا هستید:

HTML. به طور تخصصی کامل ضروری نیست. ما HTML را توضیح نخواهیم داد ولی از مطالب پیچیده نیز مصرف نخواهیم کرد. لینک هایی را برای روش HTML ارائه خواهیم داد که تصور می کنیم مفید خواهند بود.

Cascading style sheets (CSS) .درست مانند HTML

نظریات پایه ی دیتابیس. اگر از برگه ی وسیع برای داده مصرف کرده و داده را ذخیره و فیلتر کرده اید، در واقع وهله ی تخصصی است که برای این مجموعه روش ی در نظر گرفته ایم.

همچنین فرض می کنیم که شما به یادگیری پروگرام نویسی پایه نیز علاقمند هستید. صفحات وب ASP.NET از زبان برنامـه نویسی C# مصرف می کنند. شما به هیچ زمینه ای برای برنامـه نویسی، به جز علاقمندی به آن، احتیاجی ندارید. اگر قبلا در صفحه ی وب javascript نوشته باشید، زمینه ی بسیاری در این مورد به دست آورده اید.

مد نظر داشته باشید که اگر با برنامـه نویسی آشنا باشید، ممکن است متوجه شوید که این آموزش به آهستگی پیش می رود، در حالیکه ما پروگرام نویسانی با سرعت بالاتر می آوریم، همان گونه که چند روش اول را پشت سر گذاشتیم، گرچه برنامـه های پایه ی کمتری برای توضیح وجد خواهند داشت موارد با سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.

چه چیزی ضروری دارید؟

در اینجا موارد ی را می بینید که نیاز خواهید داشت:

رایانه ی که اجرا کننده ی Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 یا Windows Server 2012 باشد.

یک اتصال اینترنت زنده

مدیریت ایمنی ( که جهت فرایند نصب ضروری است )

ASP.NET Web pages چیست؟

ASP.NET Web Pages چارچوبی است که برای ایجاد صفحات وب پویا می توانید از آن استفاده بکنید . صفحه ی آسان ی وب HTML استاتیک است . محتوای آن با HTML markup ثابت معین می شود که در صفحه وجود دارد. صفحات پویا، مانند آنچه با ASP.NET Web Pages ایجاد کردید، به شما مجوز می دهند تا محتوای صفحه را با مصرف از کد روی پرواز ایجاد بکنید .

صفحات پویا به شما اجازه می دهند تا انواع کار ها را انجام دهید. شما می توانید با مصرف ازفرم از یوزر ورودی بخواهید پس آنچه را که صفحه نمایش می دهد، تغییر دهید. می توانید از یک یوزر اطلاعات بگیرید، آن را در دیتابیس ذخیره بکنید پس آن را بعدها لیست بکنید . شما می توانید ازسایت خود پست الکترونیکی ارسال بکنید و می توانید با دیگر سرویس ها روی وب کنش داشته باشید (برای مثال سرویس طراحی) و صفحاتی تولید بکنید که اطلاعاتی از آن منایع تلفیق می کنند.

WebMatrix چیشت؟

WebMatrix وسائل ی است که ویرایشگر صفحه ی وب، کارایی دیتابیس، یک سرور وب برای تست صفحات و خصوصیات یی برای انتشار وب وب سایت شما به اینترنت را تلفیق می نماید . WebMatrix رایگان است و نصب و استفاده از آن هم آسان است . ( فقط برای صفحات آسان ی HTML فن آوریهای دیگری مانند PHP کار می نماید .)

در واقع شما جهت کار با ASP.NET Web Pages مجبور به مصرف از WebMatrix نیستید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ویرایشگر متن صفحاتی ایجاد بکنید با مصرف از سرور وب که به آن دسترسی دارید، صفحات را تست بکنید . به هرحال WebMatrix تمام ی اینها را خیلی آسان می نماید ، پس این روش ها از WebMatrix استفاده خواهد کرد.

درباره این آموزش ها:

این مجموعه ی آموزش ی مقدمه به چگونگی استفاده از ASP.NET Web Pages است . در این مجموعه ی مقدماتی به طور کل 9 آموزش وجود دارد. این روش بخشی از مجموعه ی آموزش ی است که شما را از ASP.NET Web Pages مقدماتی به ایجاد وب سایت های پیشرفته و پیشرفته می رساند.

تمرکز اولین بخش برروی ارائه ی مبانی چگونگی مصرف از ASP.NET Web Pages به شما است . وقت ی که این بخش کامل شد می توانید با مجموعه های آموزش ی کار بکنید که معین می نماید برنامـه در کجا به انتها برسد صفحات وب را با عمق بیشتری کشف می نماید .

ما به دلخواه وارد توضیح ات عمیق می شویم. هرزمان موردی را مربوط به این راهنمای نمایش می دهیم، همیشه راهی را انتخاب می کنیم که تصور می شود برترین راه درک مطلب است . بعدها موارد روش ی وارد موارد عمیق تری می شوند نظر های تاثیر گذار تر و کارآمدتری را به شما ارائه می دهند (همچنین سرگرم کننده تر). ولی ضروری ه ی آن آموزش ها درک مفهوم ها پایه است .

مجموعه ی آموزش ی که شروع کرده اید، خصوصیات ی آموزش ی را که در ادامه ارائه شده اند، تحت پوشش قرار می دهد:

مقدمه و دریافت موارد نصب شده (که در آموزش ی است که آن را می خوانید.)

برنامـه نویسی ASP.NET Web Pages بیسیک

ایجاد دیتابیس

ایجاد پردازش ورودی یوزر

افزودن، آپدیت کردن حذف داده

چه چیزی ایجاد خواهید کرد؟

این روش موارد را حول یک وب وبسایت تنظیم می نماید که می تواند فیلـم هایی را که رفیق دارید، لیست نماید . شما قادر خواهید بود فیلم جالب هایی را وارد کرده ، ویرایش بکنید و آنها را لیست بکنید . در اینجا دو صفحه ارائه شده اند که در تنظیم این مجموعه ایجاد خواهید کرد. نیز صفحه ای را می بینید که به شما مجوز می دهد اطلاعات مربوط به فیلم جذاب را در سایت خود وارد بکنید .مجموعه های روش بعدی روی این مجموعه تهیه و تولید شده عملکرده ای بیشتری اضافه می کنند، از عبارت آپلود کردن تصاویر، مجوز ی افراد برای ورود به سیـستم ، ارسال پست الکترونیکی تلفیق با رسانه های اجتماعی.

زیاد خوب ، مجوز بدهید که شروع کنیم.

نصب موارد :

شما می توانید هر چیزی را با مصرف از سکوی نصب کننده ی وب در مایکروسافت نصب بکنید . در نتیجه نصب کننده را نصب بکنید و سبعد از آن جهت نصب هر چیزی استفاده بکنید .

برای مصرف از صفحات وب حداقل بایستی Windows XP و SP3 یا Windows Server 2008 بالاتر را داشته باشید.

در Web Pages page وب وبسایت ASP.NET روی Install کلیک بکنید .قبل از نصب WebMatrix از شما خواسته می شود که اصطلاحات مجوز جمله خصوصی را قبول بکنید .روی Run کلیک کرده تا نصب را شروع کنید. (چنانچه می خواهید نصب کننده را ذخیره بکنید روی Save کلیک کرده پس نصب کننده را از فولدر، مکانی که آن را نصب کرده اید، اجرا بکنید .)سکوی نصب کننده ی وب ظاهر می شود که جهت نصب WebMatrix آماده است . روی Install کلیک بکنید .فرایند نصب آنچه را که بایستی روی رایانه شما نصب شده باشد را بیان نمود ه فرایند نصب را شروع می نماید . بسته به آنچه دقیقا بایستی نصب شود، فرایند می تواند در هرجایی از چند دقیقه ی کوتاه تا چندین دقیقه طول بکشد. I Accept را انتخاب بکنید تا موارد مجوز را گزینش بکنید .

Hello WebMatrix:

وقتی که نصب کامل می شود، فرایند نصب می تواند WebMatrix را به طور اتوماتیک شروع نماید. چنانچه این اتفاق نیفتاد در ویندوز از منوی Start، مورد Microsoft WebMatrix را شروع نمایید.

زمان ی که WebMatrix را جهت اولین بار شروع کنید، شانسی جهت ورود به Microsoft Azure با اکانت مایکروسافت خود به شما داده می شود. با ورود به سیسـتم 10 وب سایت از طریق Azure دریافت خواهید کرد. این وبسایت های رایگان یک راه مانسب جهت تست سایت هایتان به شما ارائه می دهند. چنانچه اکانت AZURE ندارید ولی حق اشتراک MSDN دارید، می توانید ویژگی ها ی حق اشتراک MSDN را فعال بکنید . در غیر اینصورت تنها ظرف دو دقیقه می توانید یک اکانت تست ی آزاد ایجاد بکنید .

لازم نیست هم اکنون جهت ادامه با این روش وارد سیـستم شوید. اگر هم اکنون وارد سیـستم نشوید، مورد ی ورود را جهت بعدها هنوز خواهید داشت. آخرین مساله مربوط به این سری روش ی چگونگی تنظیم وب سایت به Azure است . پس نیاز است برای کامل کردن آن موضوع وارد سیـستم شوید. در این مورد هم می توانید با اکانت مایکروسافت وارد سیستم شوید و هم می توانید روی مورد ی Not Now واقع در گوشه ی سمت راست پایین کلیک بکنید .جهت شروع یک وب وب سایت خالی ایجاد کرده و یک صفحه به آن اضافه بکنید . در آموزش بعدی در این مجموعه شما با یکی از الگوهای داخلی وب وب سایت گیم خواهید کرد.

در پنجره ی Start روی New کلیک بکنید .

الگوها فایل ها صفحات پیش تهیه و تولید ای برای انواع مختلف وب وبسایت ها می باشند . برای مشاهده ی تمام ی الگوهای پیش فرض موجود مورد ی Template Gallery را گزینش بکنید .

دز پنجره ی Quick Start جمله Empty Site از گروه ASP.NET را گزینش کرده سایت نو را با عنوان "WebPagesMovies" نام گذاری بکنید .

روی Next کلیک بکنید .

اگر وارد اکانت مایکروسافت خود شده اید، شانس ایجاد وب سایت در Windows Azure به شما داده خواهد شد. بر اساس نام وب سایت شما، نام پیش فرض WebPagesMovies.azurewebsites.net پیشنهاد می شود. به هرحال عجیب این است که این نام در ویندوز Azure وجود ندارد. برای راحتی Skip را گزینش بکنید تا راه ایجاد وب وبسایت روی پنجره ی Azure را هم اکنون کوتاه بکنید . بعدها در این سری وبسایت هایی را روی ویندوز Azure انتشار خواهیم کرد.

WebMatrix سایت را ایجاد کرده و باز می نماید .

در بالا یک نوار وسائل Quick Access یک حاشیه وجود دارد. در پایین سمت چپ، انتخاب گر workspace را می بینید، جایی که بین تسک ها تغییر میکنید (Site, Files, Databases, Reports). در سمت راست پین محتوا جهت ویرایشگر و گزارش ها وجود دارد. در قسمت پایین نیز یک نوار هشدار برای پیام ها مشاهده می بکنید . با پیش رفتن در این آموزش ها، موارد درمورد WebMatrix و خصوصیات ی آن فراخواهید گرفت.

ایجاد صفحه ی وب:

برای آشنایی با WebMatrix و ASP.NET Web Pages یک صفحه ی آسان ایجاد خواهید کرد. در گزینش گر workspace، مورد ی Files را انتخاب بکنید ، این workspace به شما مجوز می دهد تا با فایـل ها و فولدرها کار بکنید . پین سمت چپ ساختار فایل وب سایت شما را نشان می دهد. حاشیه عوض می شود تا تسک های مربوط به فایـل را نشان دهد.

در حاشیه روی فلش زیر New و پس روی New File کلیک بکنید .

WebMatrix لیستی از انواع فایـل را نشان می دهد. CSHTML را انتخاب کرده و در باکس Name جمله "HelloWorld" را تایپ بکنید . یک صفحه ی CSHTML در واقع صفحه ی ASP.NET Web Pages است .روی OK کلیک بکنید .

WebMatrix صفحه را ایجاد کرده آن را در ویرایشگر باز می نماید .

همان گونه که می بینید عموما صفحه حاوی مارک اپ های آسان ی HTML است ، به جز یک بلوک در سری بالا که شبیه مورد زیر است :

@که این مورد، همان گونه که به طور مختصر مشاهده خواهید کرد، برای اضافه کردن کد است . مد نظر داشته باشید که بخش های مختلف صفحه – عنصر نام، خصوصیات ، متن و به علاوه بلوک در قسمت بالا- تمام دارای رنگ های مختلف ی می باشند . این syntax highlighting نامیده می شود و واضح ساختن هر چیزی را آسانتر می نماید . این مورد یکی از خصوصیات یی است که کار با صفحات وب در WebMatrix را آسانتر می نماید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
Can you stretch to get taller?
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:51 ب.ظ
No matter if some one searches for his essential thing,
so he/she needs to be available that in detail, therefore
that thing is maintained over here.
http://horriblepuppet528.jimdo.com
جمعه 13 مرداد 1396 07:38 ب.ظ
Hello there! I could have sworn I've visited your
blog before but after going through many of the articles I realized it's
new to me. Nonetheless, I'm definitely happy I
discovered it and I'll be bookmarking it and checking back frequently!
http://jackieowen.hatenablog.com/archive/2016/02/23
شنبه 7 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
If you wish for to get much from this post then you have to apply
these methods to your won website.
manicure
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 08:12 ب.ظ
Excellent post. I was checking constantly this blog and I'm
impressed! Extremely helpful information specially the
last part :) I care for such information a lot. I was seeking this certain info for a
long time. Thank you and best of luck.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 04:36 ق.ظ
Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I
will be waiting for your next post thank you once again.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر