تبلیغات
amar1125 - مدیریت فروش به شیوه ورزشکاران!
سه شنبه 6 بهمن 1394  05:28 ب.ظ

مهم‌ترین نقش مدیر فروش، ایجاد فروش است که برای بقای سازمان حیاتی است. مدیر فروش از طریق کار بابقیه فروشندگان به این فروش دست می‌یابد. ممکن است مهم‌ترین کار شما انتخاب ، جذب استخدامی فروشندگان خوب باشد. ۹۵ درصد موفق یت، به قابلیت‌ افراد استخدام‌شده بستگی دارد.


فروشگاه


باید فروشندگان را آموزش دهید، تربیت بکنید ، ارتقاء و افزایش دهید و بدون توجه به اینکه قرار است چه مدت با شما بمانند چه زمان ترک‌تان می‌کنند، آن‌ها را به افرادی شایسته‌تر، تواناتر و تاثیر گذار تر تبدیل بکنید .
فروشگاه ساز

آخرین وظیفه با اهمیت شما تعیین منابع ضروری برای رسیدن به اهداف بزرگ است. به عنوان مدیر فروش مسئول تعیین اهداف فروش دست‌یابی به آن‌ها هستید؛ یعنی باید برنامه فروش، مطالب روش ی، بودجه‌ها، انعام ‌ها، تشویقی‌ها و کمپین‌های فروش را معین بکنید . همین طور باید کار را سازماندهی بکنید در هر مورد پیش‌بینی‌هایی داشته باشید.

بعضی افراد دیگر بعضی از این کارها را برایتان انجام می‌دهند گاهی انجام آن‌ها فقط وظیفه خودتان است، اما در انتهای کار فقط نتایج با اهمیت است. باید محصولات ی که قرار است بر آن‌ها تمرکز بکنید را معین بکنید خریداران بازارهای موردنظر،روش تبلیغ محصولات خدمات برای آن‌ها روش فروش مناسب برای کسب مزیت رقابتی در بازارهای امروز را معین بکنید .

سرانجام باید تیم‌تان را یکپارچه بکنید ، کل «نقشه جنگ» را برایشان توضیح دهید پس تمام منابع لازم برای شروع کار فروش موفق در بازارهای سخت را در اختیارشان قرار دهید.
مدیریت تیم فروش

در هر صورت اضل کار توسط تیم شما انجام می‌شود. وظیفه اصلی شما ایجاد تیم رهبری آن‌ است. تمام تیم‌ها به عملکرد عالی تک‌تک اعضای آن وابسته هستند . نخستین کارتان این است که تیم فوق‌العاده‌ای را گرد نیز آورید پس عملکرد هر از اعضا را به میزان عالی برسانید. باید بهترین سازمان فروش را ایجاد بکنید در بازارهای رقابتی پیروز شوید.
تیم‌های برتر ورزشی

تیم فروش از بسیاری جهات مانند تیم ورزشی است. شما می‌توانید با به‌کارگیری همان اصولی که مربیان ورزشی برای قهرمانی در لیگ‌های مختلف به کار می‌برند، تیم فروش اسطوره بسازید. تیم‌های ورزشی برتر شش ویژگی کلیدی برای پیروزی دارند.
۱. مربی‌گری رهبری شفاف

در تیم برتر تمام می‌دانند چه کسی رئیس است. این فرد حرف انتها را می‌زند. اما مدیریت دموکراتیک و مشارکتی برای ایجاد حفظ انگیزه و روحیه بالا بسیار با اهمیت است؛ ولی برای اینکه تیم فروش عملکردی عالی داشته باشد، تمام باید بدانند چه کسی مربی است. شما به عنوان مدیر فروش ایفچنانچه این نقش هستید. شما همان فردی هستید که معیارها را تعیین کارها را معین می‌کند. به نظر نمی‌رسد آزادی بیش‌ازحد در هدایت تیم فروش برای رقابت سخت در بازارهای دشوار تاثیر گذار باشد.
۲. تعهد به برتری

به قول وینس لُمباردی «پیروزی با اهمیت نیست، اشتیاق برای پیروزی با اهمیت است».
فروشگاه ساز
تیم‌های برتر ورزشی مانند تیم‌های برتر فروش برای بُرد به میدان می‌آیند – تا فروش فوق‌العاده‌‌ای داشته باشند و از رقبا سبقت بگیرند. فقط کار نمی‌کنند که روز به انتها برسد. فروشندگان برتر هم مانند ورزشکاران حرفه‌ای می‌خواهند در رقابت پیروز شوند جوایز،‌ هدایا و انعام ‌های این خوب یت را دریافت کنند.

ممکن است بهترین انگیزه در فروش یا ورزش اشتیاق و عزم برای «بهترین بودن» است. متاسفانه، چنانچه این تعهد به برتری را برای فروشندگان و تیم خود توضیح ندهید، ناخواسته به سطح متوسط ی نزول می‌کنید. اگر تصمیم نگیرید که جزو ۱۰ یا ۲۰ درصد برتر صنعت باشید، خودبه‌خود به ۸۰ درصد پائین نزول می‌کنید. فقط تعهد به برتری به افراد انگیزه می‌دهد تا نهایت تلاش را در شغل، فروش یا ورزش به‌کارگیرند.
۳. رابطه آزادانه

در تیم‌های برتر ورزشی هیچ ترفند یا سیاستی بین بازیکنان وجود ندارد. همواره تمام اعضاء آنچه را در ذهن دارند به یکدیگر می‌گویند. هیچ راز، رنجیدگی یا برنامه پنهانی میانشان نیست. هیچ اقدامی پشت درهای بسته انجام نمی‌شود و هیچ سیاست و ترفندی وجود ندارد. در تیم فروش برتر، اطلاعات مدام در قالب سیاست درهای باز از بالا به پائین و برعکس زیبا در جریان است. نشان ‌دهید که در تمام کارهای خود شفاف هستید. اگر افراد سوالی داشته باشند، می‌توانند مستقیم نزدتان بیایند و شما نیز صریح راستگو هستید پاسخشان را می‌دهید.

از نظر روانشناسی برای اینکه افراد بهترین عملکرد را داشته باشند، باید بتوانند با مدیرانشان حرف کنند، پرسش بپرسند و بازخورد بگیرند. کارکنان برتر باید حس کنند که می‌توانند بدون ترس از عدم تائید یا انتقاد، استرس ‌های خود را با مدیران دربین بگذارند.
۴. تمرکز عمیق بر اصلاح فردی

تیم‌های برتر عمیقا بر روش همیشگی بازیکنان اصرار دارند همواره به افراد کمک می‌کنند تا عملکرد ورزشی بهتری داشته باشند. این موضوع برای مدیران فروش برتر هم مصداق دارد. آن‌ها همواره افراد را به پیشرفت تشویق می‌کنند. مدیران فروش برتر بر رشد و اصلاح همیشگی شخصی و کاری اصرار دارند.

بودجه آموزش فروش، کلید پیشرفت افراد است. مجله «مدیریت فروش و بازاریابی» مطالعه‌ای پیرامون روش‌ها و بودجه روش فروش شرکت ‌‌های برتر و سودآور در صنایع مختلف منتشر کرد. یافته‌های آن‌ها بسیار غافلگیرکننده بود. بهترین شرکـت ‌ها قبل از محول کردن مسئولیت به افراد نو ، آن‌ها را به مدت ۶ تا ۱۲ هفته روش می‌دادند. سپس، به طور معدل هر سال مبلغ ۶۰۰۰ دلار را صرف ادامه آموزش هر فروشنده می‌کردند.

شرکت ‌ها و مدیران فروش برتر درپیدا کردن د که بازگشت سرمایه حاصل از روش فروش، ده، بیست و سی مساوی بیشتر از میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها بود. هرچه مبلغ را صرف آموزش فروش می‌کردند، فروش و سودآوری‌شان افزایش می‌یافت.
۵. وظایف بازیکن منتخب

تیم‌های برتر به افراد وظایفی را محول می‌کنند تا بتوانند بر طبق استعدادها توانایی‌های ویِژگزینشه خود در آن اهمیت ، بیشترین یاری را به خوب یت کلی تیم بکنند. در حوزه مدیریت فروش، بعضی افراد در فروش محصول یا خدمت ویِژگزینشه بهترین هستند و بعضی در فروش خدمات و کالاها دیگر مهارت دارند. برخی فروشندگان در جستجوهای بیرون از سازمان و پیدا کردن کسب‌وکارهای عالی می باشند گاهی دیگر در حفظ مشتریان فروش بیشتر بیشتر محصولات و خدمات به مشتریان فعلی مهارت دارند.

بهترین مربیان آن‌قدر بازیکنان را در تیم جابجا می‌کنند تا بهترین اهمیت را برای آن‌ها پیدا کنند عملکردی عالی دریافت کنند. وظیفه شما این است که فروشندگان را آن‌قدر جابجا بکنید تا در جای مناسب قرار گیرند، محصولات و خدمات مناسب را به مشتریان مناسب بفروشند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند.
۶. تاکید شدید بر استراتژی و برنامه‌ریزی


یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید از عهده هیچ شخص دیگری برنمی‌آید، برنامه‌ریزی برای کار ‌ها نتایج فروش تیم است. هر روز بنشینید به چیزهایی که می‌توانید تغییر دهید، اصلاح بخشید یا به شکل دیگری انجام دهید، فکر بکنید . اخیرا چه مطالبی آموخته‌اید و برای اصلاح عملکرد فردی و تیمی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

یک بار دیگر به سخن وینس لُمباردی اشاره می‌کنم: «برای ایجاد یک تیم قهرمان، باید در اصول مهم ممتاز باشید».

وظیفه شما ایجاد تیمی است که در اصول مهم برجسته باشد. خـبر بهتر اینکه هرچه تیم فروش شما به واسطه روش صحیح شهرت بهتر ی کسب نماید و نتایج فروش بهتری بگیرد، جذب خریداران بیشتر بهتر، ساده‌تر می‌شود.

«اصل پارِتو» یا قانون ۸۰/۲۰ را به خاطر بیاورید. ۲۰ درصد کارها باعث ۸۰ درصد نتایج است. بهترین مدیران فروش همواره به ۲۰ درصد کارهای مهم برای ایجاد یک تیم برنده فکر می‌کنند که همین مساله منشا تمام موفق یت‌ها است.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
Can better posture make you taller?
یکشنبه 12 شهریور 1396 02:11 ب.ظ
Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I
guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly
enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything.
Do you have any helpful hints for novice blog writers?
I'd really appreciate it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر